Witajcie w świecie magii papieru

Posted on

Papierowy mag” to powieść, obok której nie można przejść obojętnie. Już pierwszy rzut oka na jej przepiękną, steampunkową okładkę zapowiada fantastyczną przygodę, w którą może wybrać się każdy czytelnik, który sięgnie po tę pozycję. Znakomita, niebanalna, wciągająca od pierwszej strony i trzymająca w napięciu aż po ostatnie zdanie – taka jest opublikowana przez Wydawnictwo Kobiece książka autorstwa Charlie N. Holmberg.

Magia ma nie jedno oblicze

Główną bohaterką powieści ”Papierowy mag” jest dziewiętnastoletnia Ceony. Dziewczyna po ukończeniu Szkoły Magów Tagis Praff zamierza związać swoją przyszłość z magią metali. Choć zwykle absolwenci mogą podejmować decyzję co do materiału, któremu się poświęcą, Ceony nie będzie mogła zostać Wytapiaczem. Otrzymuje polecenie, by szkolić się w dziedziny magii papieru. Bycie Składaczem nie jest szczytem marzeń dziewczyny, która przewiduje, że dziedzina ta polega na lekturze opasłych tomów oraz spisywaniu ksiąg. Prawda okazuje się zupełnie inna. Dzięki ekscentrycznemu nauczycielowi, w postaci maga Emery’ego Thane’a dziewczyna wkracza do niezwykłego świata, który zaskakuje ją na każdym kroku. Ceony odkrywa też zakazaną magię. Nudny staż, na jaki szykowała się główna bohaterka powieści Charlie N. Holmberg, okazuje się być fascynującą, a z czasem także śmiertelnie niebezpieczną przygodą. Świeżo upieczona adeptka Szkoły Magów zmierzy się z wyzwaniami, które będą znacznie trudniejszą próbą niż wszystkie zaliczone przez nią egzaminy razem wzięte.

Zaskakująca opowieść pełna przygód

Charlie N. Holmberg zaprasza czytelników do świata, w którym magia opiera się na materiałach takich jak guma, metal czy szkła. Jest to bardzo ciekawa, innowacyjna koncepcja, która mocno różni się od klasycznego ujęcia czarów. Każdy czytelnik, który dość ma klasycznej magii żywiołów lub doskonale znanej kontroli umysłu, powinien sięgnąć po opublikowaną nakładem Wydawnictwa Kobiecego powieść fantastyczną ”Papierowy mag”. Ta oryginalna historia zachwyca wartką akcją, świetną kreacją postaci, ciekawą, wielowątkową fabułą. Jej bohaterowie przeżywają magiczne przygody, które zaskoczą i zaciekawią każdego czytelnika. Nie bez znaczenia będą też ich relacje, które będą ewoluowały w toku powieści. Książka Charlie N. Holmberg to lekka i przyjemna lektura. Przypadnie ona do gustu zarówno miłośnikom literatury młodzieżowej, jak i starszym czytelnikom. Powieść ”Papierowy mag” jest pierwszą z serii książek o tym samym tytule.

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com