Papierowy mag

Posted on

Charlie N. Holmberg rozpoczęła swój cykl genialnie wciągającym pierwszym tomem pt. “Papierowy mag” (https://www.taniaksiazka.pl/papierowy-mag-mag-tom-1-charlie-n-holmberg-p-1370178.html). Autorce udało się umiejętnie połączyć elementy fantastyki oraz science fiction. Książka porywa w świat magów nie pozwalając się oderwać od czytania nawet na chwilę. Cały system magiczny został dopracowany w idealnym stopniu, tak że historia wydaję się wręcz realna. Każda osoba ma swoje zadanie w społeczeństwie. Niektórzy pełnią odpowiedzialne, potrzebne funkcje, inni trochę mniej niezbędne. Holmberg stworzyła między innymi: Wytapiaczy, Składaczy i Wycinaczy. Magowie posiadają umiejętności, które pozwalają im na wykonywanie swoich zadań. Autorka “Papierowego maga” stworzyła zabawną, mądrą i ciekawą świata główną bohaterkę, która nigdy się nie poddaje. Ceony Twill, mimo że całe życie pragnęła innej roli jako mag, staje na wysokości zadania, które powierza jej szkoła. Zawsze jest zdeterminowana, aby odkryć wszelkie tajemnice. Z taką bohaterką nie sposób nudzić się podczas lektury.

Charlie N. Holmberg

Autorka “Papierowego maga” urodziła się 4 kwietnia 1988 roku. Amerykańska pisarka ukończyła Brigham Young University, a następnie pracowała jako redaktor techniczny. Zainteresowała się pisaniem już w wieku 13 lat. Będąc dzieckiem chciała opowiadać historie, które zachwycałyby czytelników, tak żeby zapomnieli oni wręcz o realnym świecie. Ciekawe, że zainspirowało ją do tego anime “The Vision of Escaflowne”. “Papierowy mag” jest jej debiutem literackim w wieku 26 lat. Pokochało go wielu czytelników, którzy zauroczyli się wspaniałym światem wykreowanym przez Charlie N. Holmberg. Autorka wydała kolejne 3 tomy cyklu Papierowy mag, które na razie nie zostały wydane w Polsce. Są to “The Glass Magician”, “The Master Magician”, “The Master Magician” oraz “The Plastic Magician”. Holmberg napisała jeszcze wiele innych książek, a premiera kolejnej zaplanowana jest już na wrzesień tego roku.

Papierowy mag

Pierwszy tom serii opowiada historię młodej kobiety Ceony Twill, która od zawsze chciała zostać Wytapiaczem, czyli magiem metalu. Było to jej wielkim marzeniem, o którego spełnienie starała się wiele lat. Aby nim zostać uczyła się pilnie i w efekcie ukończyła Szkołę Magów Tagis Praff  ze świetnymi stopniami. Niestety jej pragnienia nie mogą spełnić się zbyt łatwo, ponieważ akademia wysyła ją do ekscentrycznego Emery’ego Thane’a. Poznaje tam, na czym polega praca Składacza – specjalisty od papieru. Z czasem zmienia swój pogląd, a nowe zadania jawią się jej w o wiele lepszym świetle. Szczęście bohaterki zostaje jednak przerwane, kiedy jej nauczyciel zostaje napadnięty, dziewczyna musi zmierzyć się z nowym niebezpieczeństwem.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com