Mosty i korony- co warto o nich wiedzieć

News

Współczesna stomatologia, jest w stanie dzisiaj czynić prawdziwe cuda. Coraz to nowsze metody i narzędzia stomatologiczne pozwalają bez problemu wykonywać nawet najbardziej skomplikowane zabiegi. Dla wielu osób ma to duże znaczenie, zwłaszcza jeśli mają braki w uzębieniu. Niektórzy w ten sposób odbudowują swoje zęby, co przekłada się, na poprawę walorów estetycznych. Musimy pamiętać, że w przypadku niekompletnego uzębienia musimy jak najszybciej uzupełnić braki. Jeśli tego nie zrobimy, to możemy przez to, utracić inne zęby, które będą się przesuwać. Stawy żuchwowe mogą nie wytrzymać obciążenia, przez co nasze samopoczucie będzie się pogarszać. To jeden z wielu różnych powodów, dla których warto posiadać mosty czy korony, ponieważ to pozwala nam na uzupełnienie naszych brakujących zębów.

Most praktyczne połączenia
Jeśli potrzebujemy uzupełnienia kilku różnych zębów, to wtedy najlepszym wyborem, wydają się mosty. Głównym podtrzymaniem takiego uzupełnienia stają się nasze naturalne zęby. W przypadku braku takowych możemy zastosować most adhezyjny. Zanim jednak podejmiemy w tej kwestii jakieś znaczące decyzję, powinniśmy skonsultować się z doświadczonym lekarzem i omówić temat. Tylko wtedy dowiemy się które rozwiązanie będzie najlepsze w naszym przypadku.

Most zakładany na implanty
W niektórych wypadkach mamy możliwość stworzenia mostu, który w całości oparty jest na implantach. Takie rozwiązania opierają się na niczym innym jak na sztucznym korzeniu, który pozwala nam odbudować nasze uzębienie. Wszystkie implanty tego typu są wkręcane i umieszczane bezpośrednio w szczęce. Oczywiście jako wkład stosuje się koronę, która wygląda bardzo podobnie, do naszych naturalnych zębów, jest to niezła imitacja, którą ciężko odróżnić. Oczywiście musimy tylko dobrać odpowiednią koronę. Z powodów estetycznych odrzuca się korony metalowe, a stawia bardziej, na korony akrylowe, które często są traktowane jako uzupełnienie tymczasowe, ponieważ ich trwałość jest dyskusyjna. Jeśli myślimy o koronie na stałe, to powinniśmy postawić, na ceramiczny wkład. Jest on nie tylko estetyczny, ale i trwały, przez co korona będzie nam służyć przez długie lata. Korony to idealny sposób na uzupełnienie pojedynczych zębów. Jeśli więc planujemy tego typu zmiany, powinniśmy wykonać je jak najszybciej, dzięki czemu implant się lepiej przyjmie w naszej jamie ustnej.