Jaki są czynniki do wyboru odpowiedniego uzupełnienia protetycznego.

News

Dzisiaj uzupełnienia protetyczne stosowane są w celu uzupełnienia wszystkich wolnych miejsc w uzębieniu. Protezy zębowe dzieli się na dwie grupy takie jak protezy stałe i protezy ruchowe. Protezy wykonywane na stałe mocuje się głównie, przy pomocy cementu, co ma duże znaczenie, ponieważ dzięki temu proteza trzyma się na swoim miejscu. Wyróżniamy wkłady koronowe oraz mosty protetyczne. Wszystkie tego typu uzupełnienia dobrze sprawdzają się w praktyce. W przypadku protez ruchowych mamy do czynienia z inną zasadą, ponieważ takie uzupełnienie możemy wyciągać i wkładać na miejsce w dowolnej chwili. Nowoczesne protezy osiadające czy nakładowe wydają się ciekawym wyjściem jednak trzeba pamiętać, że w takich przypadkach musimy jeszcze bardziej zadbać o naszą higienę. To podstawa a protezę powinniśmy, przechowywać w odpowiednio sterylnym miejscu. Wtedy możemy być pewni, że tego typu proteza posłuży nam przez długi czas.

Uzupełnienia ruchome
Protezy wykonane w całości z akrylu mają dużą wartość estetyczną. To właśnie dlatego bardzo wiele osób decyduje się właśnie na takie rozwiązania ze względu na wygląd protezy, którą ciężko jest odróżnić od naszego naturalnego stanu uzębienia. Bardzo często w takich sytuacjach wybiera się protezy osiadające, które w określonym wymiarze są bardzo podobne do protez szkieletowych. Proteza osiadająca nie robi się w pewnym momencie za duża, przez co nie ma żadnego ryzyka, że zacznie nam ona wypadać w najmniej oczekiwanym momencie. Jest to więc duża gwarancja trwałości, którą wiele osób traktuje pozytywnie.

Wkłady koronowe
Wkładki wykonane w całości z korony pozwalają nam na pokrycie uszkodzonego zęba, przez co zwiększa się jego trwałość na uszkodzenia. Korony stosuje się głównie, wtedy gdy inne metody zachowawcze okazują się w praktyce nieskuteczne, a ma to powiązanie, ze zbyt dużymi zmianami strukturalnymi, jakie zachodzą w zębie. Wystarczy tylko wykonać odpowiedni wycisk zęba i wykonać odpowiedni model W ten sposób trwałość jest pozbawiona wad i właśnie dzięki temu całość prezentuje się dobrze pod wszystkimi względami. Oczywiście wkład koronowy można wykonać tylko i wyłącznie poprzez zdrowy kanał korzeniowy. Musi być on wolny do niepokojących zmian patologicznych. Pamiętajmy tylko skuteczne działanie, pozwoli nam osiągnąć cel, który wcześniej założymy.