Jaki są czynniki do wyboru odpowiedniego uzupełnienia protetycznego.

News

Wiele osób niezaznajomionych w temat stomatologii nie ma pojęcia, na czym głównie skupia się leczenie protetyczne. Nie jest to jednak nic skomplikowanego, ponieważ protetyka to przede wszystkim noszenie wybranego przez stomatologa uzupełnienia protetycznego w postaci aparatu na zęby, implantu, koron, mostów czy licówek. Jak sami widzimy tego typu rodzaju protez, jest naprawdę dużo i każdy jest dobierany dla danej osoby indywidualnie w zależności, od tego ile brakuje danej osobie zębów. Proteza pomimo faktu, że jest w pełni sztucznym tworem, sprawdza się, ponieważ jest w stanie zastąpić dowolną część narządu żucia. W praktyce nasze uzębienie nie zniekształca się, przez co nie wpływa to na nasz wygląd estetyczny. W taki sposób można też zapobiec rozwojowi wielu chorób związanych z jamą ustną.

Dobra proteza stomatologiczna
Warto nadmienić, że nie jest to jednolity biologiczny twór i działa to podobnie jak w przypadku implantów. Mamy do czynienia z ciałem obcym, ale zadanie protezy jest tylko jedno odtworzyć utracone zęby. Przynajmniej taki jest główny cel stosowania protez. Bardzo często podobne aparaty leczniczo-rehabilitacyjne stosuje się w przypadku młodych dzieci, ponieważ wtedy koryguje się wady zgryzu. Tego typu proteza może również służyć do prostowania zębów, jeśli widoczne są skrzywienia lub odchylenia.

Zęby są ważne
Pamiętajmy, jednak że to nasze naturalne uzębienie jest najważniejsze i nie powinniśmy zaniedbywać w żaden sposób naszych zębów, to wtedy posłużą nam one o wiele dłużej. Codzienna pielęgnacja zębów przy użyciu pasty czy płukanek pozwala nam zabezpieczyć zęby przed rozwojem próchnicy, a co za tym idzie, jest to stała ochrona. Musimy mieć jednak świadomość, że nawet częste wizyty u dentysty nie zawsze są w stanie rozwiązać problem, a jeśli pojawią się kłopoty nie do naprawienia, to pozostaje nam tylko usunięcie zębów i zastąpienie je odpowiednią protezą. Pamiętajmy, że nie wolno żyć z brakiem w uzębieniu dlatego miejsca muszą być konieczne uzupełnione to podstawa. Zęby nigdy same się nie zregenerują i w takich przypadkach naszą pomocą jest tylko doświadczony stomatolog, który wykona odpowiedni zabieg. Pamiętajmy jednak by w tak ważnych sprawach korzystać z usług specjalisty. Dobre rozwiązania powinny być stosowane na co dzień, ponieważ to naprawdę się opłaca.