Koronka czy licówka 2

News

Jak się okazuje, licówki potrafiły zrewolucjonizować rynek protetyczny, ponieważ dzięki temu uzupełnianie zębów stało się łatwiejsze. Warto zauważyć, że w niektórych przypadkach zakłada się licówki bez konieczności wykonania zabiegu szlifowania zębów. Rzadko zdarza się podobna sytuacja, ale jeśli pacjent ma szerokie przestrzenie między zębowe i te przerwy są naprawdę duże, to w takich warunkach, można pomyśleć o montażu licówek, bez szlifowania powierzchni zębów.

Ścieralność zębów
Jeśli mamy problemy z dużą ścieralnością zębów i chcemy, co nieco poprawić w swoim wyglądzie, powinniśmy przeanalizować możliwości, jakie posiadamy. Zanim stomatolog będzie w stanie dokonać rekonstrukcji to trzeba, wyeliminować wszystkie negatywne czynniki, to podstawa, ponieważ w każdym innym wypadku ścieralność zębów pozostanie naszym problemem. Tego typu leczenie dzieli się więc, na konkretne etapy. W pierwszej fazie musimy dokonać rekonstrukcji, przy wykorzystaniu materiału kompozytowego, co pozwala na właściwe uzupełnienie. Wybór należy do nas, ponieważ w przypadku mniejszego starcia zębów możemy tylko wykorzystać małe uzupełnienia protetyczne. Licówki bywają zawodne, dlatego biorąc pod uwagę ich mniejszą wytrzymałość, stosuje się korony, są one trwalsze i posłużą osobie wiele lat.

Mała inwazyjność jest wskazana
W tym wypadku, niezależnie od wybranej metody, powinniśmy pamiętać, że zabiegi powinny być wykonane przy jak najmniejszej ingerencji w naturalne uzębienie. Odtworzenie uzębienia musi być kompletne, tylko wtedy zadanie wykonane jest poprawnie. Oczywiście zabiegi związane ze szlifowaniem zębów z uwzględnieniem dopasowanie pod licówkę może być wykonany w znieczuleniu. Pozwala to sprawić, że podobne zabiegi są całkowicie bezbolesne, co ma bardzo duże znaczenie. Najważniejsze zabiegi zawsze wykonuje się przy wykorzystaniu znieczulenia miejscowego. Doświadczony stomatolog jest w stanie bardzo szybko wykonać podobny zabieg. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom jesteśmy w stanie zrozumieć, jak ważne są podobne zabiegi. Obecnie bardzo wielu ludzi korzysta z tego typu rozwiązań i rzeczywiście sprawdzają się one w praktyce. Zawsze przed zabiegiem głównym wykonuje się licówki tymczasowe, które pacjent musi nosić, aż do czasu następnej wizyty dopiero wtedy całość jest zmieniana na trwałe licówki. To bardzo proste, dlatego warto spróbować takich metod.