Licówka i koronka co ważniejsze

News

Dzisiaj można zastanawiać się które rozwiązanie związane z zębami wydaje się lepsze. Zarówno licówki, jak i koronki są bardzo praktycznym rozwiązaniem i ich wybór zależy od problemu, z jakim w danej chwili się mierzymy. Licówki zawsze nakłada się na zdrowe uzębienie. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie odpowiednio dobrze poprawić estetykę naszego uzębienia. Normalne zęby bardzo często ulegają przebarwieniu lub delikatnemu odchyleniu dlatego w praktyce licówki mogą być pomocne. W przypadku koron sytuacja wygląda nieco inaczej.

Korony są bardziej skomplikowane
Warto pamiętać, że korony dzieli się na pełne i złożone. Złożone korony składają się zawsze z dwóch elementów części wewnętrznej, czyli ogólnej podbudowy, która wykonana jest z wytrzymałego materiału oraz z części zewnętrznej, która skupia się przede wszystkim na walorach estetycznych. Podbudowa najczęściej wykonana jest z metalu, ponieważ jest to materiał bardzo wytrzymały na uszkodzenia. W niektórych wypadkach stosuje się podbudowę, dodatkowo wzmocnioną ceramiką, co z pewnością przekłada się też, na wygląd całej korony.
Wybór rozwiązań
Jeśli będziemy odpowiednio przygotowani, to możemy być pewni, że oba zabiegi są bardzo efektywne, a to ma ogromne znaczenie. Licówki z racji ładniejszej estetyki są droższe. Koszt założenia takiej licówki to koszta nawet do 1950 złotych. Korona jest o wiele tańsza no, chyba że oczekujemy najwyższej jakości, wtedy za koronę, możemy zapłacić nawet 2600 złotych. Korony kosztujące 300 złotych są wykonane z gorszego materiału, przez co nie są one tak trwałe. Mamy naprawdę wiele różnych rozwiązań, z których możemy skorzystać. Oczywiście w praktyce o zabiegu musi zdecydować lekarz. W takim wypadku konsultacja ze specjalistą jest bardzo wymagana, ponieważ w ten sposób można rozwiać wszystkie wątpliwości. Pamiętajmy, że lekarz prowadzący będzie wiedział lepiej, co w naszym przypadku, jest najlepszym wyjściem. Oczywiście wcześniej zostaniemy powiadomieni o tym i sami będziemy mogli zdecydować czy zgadzamy się na dane rozwiązania. Licówki na pewno będą nam pasować, ale jeśli potrzebujemy solidnego implantu, to korona jest zdecydowanie lepszą opcją. Szkoda, jednak że pod względem estetycznym zawsze licówka będzie ładniejsza, ale dzisiaj istnieje wiele materiałów, które poprawiają wygląd koron, sami musimy zdecydować, czego oczekujemy.