Protetyka - zakres działań

News

Z czasem nasze zęby nie wyglądają już tak dobrze, jak dawniej. Problem ten jest, spowodowany naszym wiekiem starzejemy się, a co za tym idzie, nasze zęby również. To przyczynia się między innymi do utraty uzębienia, ponieważ większość zębów nie nadaje się już nawet do leczenia. W takich wypadkach pozostaje nam jedynie rekonstrukcja tego, co zostało zniszczone. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie na nowo odbudować poprzednie uzębienie i to właśnie z tego względu protetyka stomatologiczna jest taka istotna, Jest to bardzo rozbudowana dziedzina i obejmuje wiele różnych rozwiązań, co faktycznie ma swój skutek.

Odbudowa zębów to proces
Pełna odbudowa zębów niezależnie od stopnia ich uszkodzenia. Mosty protetyczne można, śmiało zamontować na stałe, istnieje taka możliwość i warto z niej skorzystać, ponieważ to dobry wybór dla osób posiadających większe braki w uzębieniu. Korony posiadają blokową formę. Dzięki zastosowaniu porcelany nie różnią się one w żaden sposób od normalnych zębów i to jest ich bardzo ważna zaleta. Dzięki koronom człowiek może normalnie gryźć i nie powoduje to żadnego dyskomfortu podczas jedzenia. Cienkie koronki porcelanowe stosują się głównie po to, aby zamaskować wszystkie niedoskonałości estetyczne i w ten formie jak najbardziej sposób ten się sprawdza.

Dobre wyjście z sytuacji
Dzięki stosowaniu nowoczesnych rozwiązań możemy pozbyć się przebarwień i innych plam znajdujących się na zębach. Licówki są też w stanie korygować kształt, dzięki czemu nie uświadczymy efektu dużych przestrzeni pomiędzy zębami to bardzo ważna zaleta. Warto też zauważyć, że jest to też mało inwazyjny zabieg i właśnie dlatego warto się na niego zdecydować. Oczywiście wszystkie tego typu zabiegi pozwalają nam uzupełnić wolne miejsca, gdzie wcześniej znajdowały się naturalne zęby. Dobrze założona korona jest w stanie posłużyć użytkownikowi nawet do dziesięciu lat. W praktyce korony spisują się o wiele dłużej, ale to w zależności od materiału, jaki jest wykorzystany w budowie danej korony. Korona protetyczna bez problemu może być zastosowana, jako część mostu protetycznego. Jest to więc uniwersalne rozwiązanie, pod wieloma względami. W przypadku dzieci zabieg wykonuje się poprzez zastosowanie pełnej narkozy. U dorosłych narkoza jest dobrowolna, ale warto z niej skorzystać to już nasz wybór.