Koronka czy licówka 1

News

Osoby szukające wiedzy na temat zagadnień stomatologicznych potrafią odwiedzić różne miejsca. Musimy mieć jednak świadomość, że nie wszystkie tego typu materiały są wiarygodne. Trzeba brać pod uwagę, że duża część artykułów posiada wiele wątpliwej treści. Dlatego sprawy stomatologiczne powinniśmy konsultować z lekarzem, ponieważ tylko on będzie w stanie realnie nam pomóc w takiej sytuacji.

Dlaczego konsultacja jest taka ważna?
Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że doświadczony lekarz mający lata praktyki za sobą jest w stanie najlepiej nam doradzić. To właśnie stomatolog akceptuje indywidualny plan leczenia i robi wszystko, by było, to zgodne z normą i efektywne. W ten sposób dobiera się konkretne uzupełnienie, mogą to być korony lub licówki. Licówka w znaczący sposób poprawia nasz wygląd. Korona również wpływa na estetykę, ale jest to temat o wiele bardziej złożony, dlatego należy wszystko dobrze przeanalizować, zanim podejmie się jakąkolwiek decyzję w tej jakże ważnej kwestii.

Budowa korony
Korona składa się z wkładu, który posiada podbudowę wykonaną z różnego materiału. Najczęściej stosuje się materiał porcelanowy i to właśnie on głównie odpowiada za estetykę, podczas gdy w środku jest podbudowa wykonana w całości z metalu. W ten prosty sposób uzyskujemy odpowiednie połączenie wytrzymałości i wyglądu. Warto zauważyć, że dzisiaj tworzy się jednorodne elementy praktycznie od podstaw. W późniejszych założeniach wspomniane części wykorzystuje się do koron mostów lub też innej techniki opartej w całości na implantach. Większa wiedza oraz możliwości powodują, że dzisiaj każdy z łatwością może posiadać protezę, jeśli takiej potrzebuje. Wszystkie elementy wykorzystywane w protetyce posiadają szczelność, dzięki czemu cement nie wypłukuje się, a co za tym idzie w miejscach, gdzie nie mamy protezy, nie pojawiają się żadne ubytki. Oczywiście w przypadku mostów nie może być mowy o żadnych naprężeniach i jest to bardzo ważne, dlatego trzeba się stosować, do paru najważniejszych zasad. Jak więc widzimy, protetyka rozwinęła się i jest to fakt. Dzisiaj tego typu protezy to fachowa robota gdzie dba się przede wszystkim o jakość. Produkt tego typu jest trwały i odporny na uszkodzenia, o czym można się przekonać, patrząc, z jakiego materiału jest wykonany dany projekt, warto na to zwrócić uwagę.