Dentysta tylko dla dzieci , czy zwykły dentysta ? Gdzie iść z dzieckiem

News

Zdrowe zęby u dziecka to podstawa. To właśnie rodzice będący odpowiedzialni za swoje pociechy mają obowiązek zająć się higieną dziecka oraz także pilnować czy dziecko faktycznie myje zęby i wykonuje inne zabiegi pielęgnacyjne. W przypadku gdy pojawia się problem, rodzice muszą, znaleźć właściwe rozwiązanie. Nie jest to trudne, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z zasadami zdrowej higieny. W przypadku gdy dziecko daje nam znak, że boli go ząb, powinniśmy od razu, udać się do dentysty. Wiadomo, że dla dziecka dentysta może okazać się strasznym przeżyciem, ale możemy naszemu brzdącowi, trochę to ułatwić, wybierając dentystę zajmującego się tylko i wyłącznie dziećmi.

Dlaczego taki wybór?
Przede wszystkim dentysta zajmujący się tylko i wyłącznie dziećmi ma zupełnie inne podejście do najmłodszych. Spokój opanowanie to podstawa praca stomatologa, który zajmuje się leczeniem dzieci. Mały pacjent ma inne potrzeby, niż duży, dlatego tym bardziej powinniśmy skupić się na tym, aby dziecko czuło się dobrze na takiej wizycie. Strach dziecka jest czymś normalnym, zwłaszcza jeśli leczone są ubytki w zębach. Na szczęście nowoczesna stomatologia potrafi radzić sobie z takimi sprawami, jednocześnie wprowadzając, jak najmniejszą ingerencję w leczonego zęba. Nie są to już tak inwazyjne, a co za tym idzie bolesne zabiegi. Dentysta zajmujący się dzieckiem powinien mieć poczucie humoru to ważne, aby wzbudzić u dziecka dobre wrażenie, wtedy taka młoda osoba nie boi się aż tak bardzo. W przypadku plombowania zębów dziecko może sobie nawet wybrać kolor, jaki chce posiadać, to sprawia, że dziecko automatycznie zapomina o zabiegu a wszystkie czynności, wykonywane są w miłej atmosferze.

Pokój zabaw
Gabinet wraz z poczekalnią przystosowany jest do dzieci. Znajdziemy tam między innymi pokój zabaw, dzięki czemu dzieci czekające na swoją kolej nie nudzą się ani nie mają też czasu na stres, ponieważ mogą się tam bawić. To bardzo ważne, ponieważ tradycyjne gabinety stomatologiczne nie oferują tego typu atrakcji. Za wykonany zabieg dziecko otrzymuje również coś słodkiego, co ma być dowodem jego odwagi. Oczywiście lekarz wręcza też kolorowe naklejki i inne drobiazgi co sprawia, że dentystę da się polubić. Jest to właściwe podejście i właśnie dlatego rodzice powinni zawsze przybierać gabinet stomatologiczny, który zajmuje się tylko i wyłącznie dziećmi.