Leczenie endodontyczne

News

Profesjonalne leczenie skupia się na ważnych tematach i problemach stomatologicznych. Jeśli mamy narastające bóle zębów to jest to ostrzeżenie, że powinniśmy jak najszybciej udać się do stomatologa i wyleczyć tego typu nieprawidłowości. Oczywiście może mieć to związek z zapaleniem wewnątrz zęba w takich wypadkach powinniśmy od razu udać się do endodonty, ponieważ leczenie endodontyczne jest zalecane w takich trudnych przypadkach.


O co tu chodzi?
Leczenie tego typu pozwala na usunięcie ze środka komory zęba i jego korzeni martwej lub bardzo zniszczonej miazgi, która powoduje stan zapalny całego zęba. W tego typu zabiegach wykorzystuje się mikromotor endodontyczny oraz izolacje koferdamem co pozwala na skrócenie czasu zabiegu, oraz wyeliminowaniu jego inwazyjności. Dodatkowe narzędzia dają nam również większą szansę powodzenia tego typu zabiegu. Następnie, gdy już się uda wszystko zrobić, jak należy. Trzeba tylko wypełnić leczoną lukę, za pomocą wypełnienia, przy użyciu masy termoplastycznej, która pozwala w całości objąć wszystkie tkanki około wierzchowe, co ma ogromne znaczenie.

Precyzja
Tego typu zabiegi są bardzo trudne i właśnie dlatego dobrze przygotowane pomoce takie jak mikroskop zabiegowy pozwalają specjaliście odnaleźć i usunąć wszystkie nerwy powodujące ból i utrzymujący się stan zapalny. Wykorzystanie mikroskopy pozwala wyleczyć zęby, które w każdym innym wypadku stomatolog musiałby usunąć. Kanały w zębach posiadają bardzo zróżnicowaną strukturę, przez co inne leczenie mogłoby okazać się nieskuteczne. Leczenie kanałowe stosuje się również w przypadku gdy pierwszy zabieg zakończył się porażką. Perforacja sprawia, że zabieg jest nieudany i trzeba go powtórzyć, inaczej stan zapalny, dalej będzie utrzymywał się wewnątrz, rozlewając się na całą jamę ustną. Jest to poważne niebezpieczeństwo i tylko dobry specjalista jest w stanie poradzić sobie z takim problemem. Na szczęście dzięki nowoczesnym technikom leczenia kanały można wyleczyć w ciągu jednej wizyty. Wszystko zależy od operatora, jeśli trafimy na doświadczonego stomatologa, to z pewnością, zabieg zakończy się sukcesem. Zapamiętajmy, że leczenie kanałowe nie może czekać. Jest to nasza ostatnia szansa na to, aby wyleczyć zęba, inaczej będzie on nadawał się już tylko do wyrwania, a tego byśmy nie chcieli.